Nová zelená úsporám (NZÚ)

Program NZÚ – o co se jedná a kdo jej může využít?

Program Nová zelená úsporám (NZÚ) poskytuje lidem finanční prostředky na výstavbu nových bytových a rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. Cílem je ušetřit konečnou spotřebu energie a zlepšit kvalitu životního prostředí snížením skleníkových plynů a omezením produkce emisí znečišťujících látek. Dotace zelená úsporám jsou určené nejen na výstavbu zcela nových objektů, ale také na dílčí energeticky úsporná opatření v rodinných a bytových domech. Téměř každý tak může využít program Zelená úsporám a přispět k ochraně přírody. Celý program zaštituje Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a řídí jej Státní fond životního prostředí SFŽP.

V rámci programu jsou poskytovány

  • dotace na novostavby s velmi nízkou energetickou náročností,
  • dotace na zateplení domu,
  • dotace na výměnu oken,
  • dotace na zelené střechy,
  • dotace na výměnu zdrojů tepla resp. dotace na kotle,
  • dotace na fotovoltaiku a solární systémy,
  • dotace na nucené větrání se zpětným získáváním tepla,
  • dotace na zpracování odborného posudku.

Zajímá vás, které technologie a výrobky jsou podporované dotačním programem? Navštivte stránku Nová zelená úsporám SVT.

Nová zelená úsporám: podmínky pro získaní dotace

Abyste mohli získat finanční podporu v rámci programu Nová zelená úsporám, budete potřebovat:

  1. projektovou dokumentaci a
  2. energetický posudek

Konkrétní podmínky a potřebné náležitosti se pak liší v závislosti na typu dotace, o kterou v rámci programu Zelená úsporám žádáte. Pro upřesnění nás můžete nezávazně kontaktovat a my Vám řekneme, co všechno budete k vyřízení dotace potřebovat a jak to bude probíhat. Připravíme Vám také zdarma souhrnnou kalkulaci, jakou částku můžete v rámci podpory získat a kolik Vás bude stát zpracování energetického posudku, případně projektové dokumentace. Finální rozhodnutí je pak na Vás – rozhodnutí, zda má pro Vás Nová zelená úsporám smysl.

Bezstarostné vyřízení dotace. Nechte to na nás

Zajistíme komplexní vyřízení dotace Zelená úsporám a připravíme Vám veškeré podklady, které budete k vyřízení žádosti potřebovat. Žádost za Vás administrujeme a podáme na Státní fond životního prostředí. Nechte všechno v rukou profesionálů.